اضافه کردن Subdomains

اضافه کردن Subdomains
اگر بسته میزبانی شما شامل زیر دامنه ها ، که نامهای دامنه سطح سوم دیگری نیز هستند ، می توانید از آنها برای موارد زیر استفاده کنید:
  • به طور منطقی ساختار سایت خود را سازماندهی کنید.
  • بدون نیاز به پرداخت هزینه برای ثبت نام دامنه های اضافی ، وب سایت های اضافی یا بخش هایی از یک وب سایت را در همان سرور میزبان کنید.
نمونه ای از استفاده از زیر دامنه ها:
شما یک وب سایت خود-product.com دارید که به تبلیغ و فروش محصول خود اختصاص دارد. برای انتشار اطلاعات مربوط به خدمات به مشتری و ردیابی سفارش آنلاین ، می توانید "سفارشات" زیر دامنه را سازماندهی کنید تا کاربران شما با مراجعه به آدرس اینترنتی "Order.your-product.com" به طور مستقیم به این اطلاعات دسترسی پیدا کنند.
از آنجا که زیر دامنه ها وضعیت مشابهی با دامنه های اضافی دارند ، می توانید از همان مجموعه ابزارها و خدمات برای کار با subdomains استفاده کنید. به عنوان مثال ، حفاظت SSL / TLS ، Presence Builder ، آمار وب و غیره.
برای ایجاد زیر دامنه برای یک بخش یا یک سایت جداگانه:
  1. به Websites & Domains بروید .
  1. روی Add Subdomain  کلیک کنید.
  1. موارد زیر را مشخص کنید:
    1. در قسمت Subdomain name، بخشی از آدرس را که به نام دامنه سایت اصلی شما اضافه می شود ، تایپ کنید.
    2. در قسمت Document root، مکان مورد نظر دایرکتوری را تایپ کنید که تمام پرونده ها و زیرشاخه های این سایت در آن نگهداری شود. می توانید از دایرکتوری پیش فرض سایت اصلی به نام httpdocs استفاده کنید یا یک دایرکتوری دیگر را مشخص کنید.
  2. OK را کلیک کنید
نام زیر دامنه جدید اکنون در لیست در انتهای صفحه نشان داده شده است.
اکنون می توانید محتوای وب خود را در زیر دامنه (دایرکتوری روی سرور) بارگذاری کنید.
Subdomains Wildcard 
اگر نماد ستاره (*) را به عنوان نام فرعی وارد کنید ، Plesk یک زیر دامنه به اصطلاح wildcard ایجاد می کند. هنگامی که بازدید کنندگان سایت ، هر نام فرعی را که در پلسک ثبت نشده است ، وارد می کنند ، به این زیر دامنه wildcard هدایت می شوند. شما می توانید زیر دامنه های وحشی را در هر سطح نام دامنه ایجاد کنید. به عنوان مثال ، می توانید زیر دامنه * .mystore.example.com ایجاد کنید.

Add Feedback