چگونه یک دامنه با پسوند .ir ثبت کنیم؟

به سایت www.nic.ir مراجعه کنید. درصورتی که هنوز شناسهٔ کاربری ندارید در قسمت  ساختن شناسه ی کاربری فرم مربوطه را مطابق با پسوند دامنه موردنظر خود تکمیل نمایید، پس از تکمیل و ارسال فرم، شناسه کاربری شما در صفحه نشان داده شده و رمز ورود موقت برای شما به ادرس ایمیل که در فرم وارد کردید ارسال خواهد شد.
    سپس باید رابط‌های دامنه راتنظیم کنید. یعنی صاحب‌امتیاز دامنه، رابط اداری، رابط فنی، و رابط مالی دامنه را بر روی خودم و نمایندگان تنظیم کنید.
برای انجام این کار به سایت ایرنیک به ادرس nic.ir با شناسه ی خود لاگین کنید
پس از ورود به سایت ایرنیک به لینک https://www.nic.ir/Manage_Authorized_Relations بروید و تنظیمات مشخصه های شناسه را مطابق تصویر زیر اعمال نمایید

حالا به سفارش آنلاین پویاسازان رفته و سفارش دامنه جدید را از سایت پویاسازان بدهید.
دقت کنید؛ طبق شرایط جدید ایرنیک؛ رزرو دامنه تنها پس از پرداخت دامنه صورت میگیرد و ضمنا ثبت کامل دامنه منوط به تایید دامنه پس از پرداخت هزینه دامنه توسط ایرنیک است.
        لازم به توضیح است که در صورت نیاز به ارسال مدارک جهت تایید ثبت دامنه، از طریق نشانی الکترونیکشما مکاتبه خواهد شد و شما تا تاریخ انقضای ذکر شده در سفارش خود (expire date) که معمولا ۱۰ روز کاری پس از رزرو دامنه است برای تکمیل مدارک و ارسال آن جهت تایید نهایی فرصت خواهید داشت (در تمام این مراحل به تاریخ انقضا توجه بفرمایید، این تاریخ با کلیک کردن روی نام دامنه در صفحه دامنه‌های من قابل مشاهده است). در صورتی‌که تا پیش از فرا رسیدن تاریخ انقضا، فرایند ثبت به صورت کامل انجام نگیرد، دامنهٔ شما معلق شده و برای ثبت مجدد آزاد خواهد شد. در این صورت، همزمان با آزاد شدن دامنه، مبلغ پرداخت شده به عنوان اعتبار به شناسهٔ پرداخت کننده عودت داده خواهد شد تا در پرداخت‌های بعدی از آن استفاده کند.


Add Feedback