هشدار امنیتی ssl در فایرفاکس(FireFox)

SSL
هنگامی که firfox به یک وب سایت ایمن وصل می شود (وب سایتی که در URL با https شروع می شود)، باید تایید کند که گواهینامه ارائه شده  توسط یک سایت معتبر است و رمز گذاری آن به اندازه کافی قوی است و همچنین می تواند به صورت مناسب از حریم شخصی شما محافظت کند. اگر قادر به تایید این موضوع نباشید، فایرفاکس اتصال به وب سایت را متوقف می کند و صفحه خطایی را با این پیام به شما نشان می دهد:
warning: Potential security Risk Ahead
برای دیدن کد خطاها  و سایر اطلاعات در مورد خطا روی دکمه Advansed کلیک کنید خطا های متداول را را می توانید در مقاله ای وبلاگ با عنوان کد های خطا جهت هشدار امنیتی فایرفاکس مشاهده کنید.
در صورت مشاهده این خطا چه کاری باید انجام دهیم :
  1. با صاحب وب سایت تماس بگیرید و از آن بخواهید گواهینامه ssl سایت خود را اصلاح کند.
  2. برروی دکمه GO Back (Recommended)  کلیک کنید و یا به وب سایت دیگر مراجعه کنید.
  3. اگر در یک شبکه شرکتی قرار دارید و از نرم افزار آنتی ویروس استفاده می کنید برای دریافت کمک به تیم پشتیبانی خود مراجعه کنید.
  4. پس از مشاهده کد خطا و سایر اطلاعات در مورد خطا برروی دکمه Accept the Risk and continue کلیک کنید. این دکمه به شما اطلاع می دهد که ریسک خطر پذیرفته اید و تمایل دارید سایت برای شما نمایش داده شود.
  5. پس از آن سایت برای شما باز خواهد شد.
هشدار :
به مشاهده وب سایت ادامه ندهید مگر اینکه دلایل اخطار امنیتی را درک کنید. سایت های عمومی مجاز نیستند که از شما بخواهند یک استثنا امنیتی را به فایرفاکس خود اضافه کنید.یک گواهینامه نامعتبر می تواند نشانه ای از صفحه وبی باشدکه قصد دارد شما را فریب دهد و یا اطلاعات هویتی شما را سرقت کند.

Add Feedback