پس از دریافت سرتیفیکیت از شرکت ارائه دهنده گواهینامه ssl لازم است آن را برروی هاست خود نصب کنید برای این منظور وارد کنترل پنل هاست خود شوید و در صفحه اصلی cpanel از بخش Security روی گزینه SSL/TLS کلیک کنید.
 
نصب ssl در سیپنل پویا سازان
 
پس از ورود به بخش SSL/TLS  گزینه Install and Manage SSL for your site را انتخاب کنید.
 
ssl-tls-cepanel-pouyasazan
در فیلد  Domain نام دامنه خود را انتخاب کنید، فایل سرتیفیکیتی که از طریق شرکت صادر کننده گواهینامه برای شما ارسال شده است را در یک ویرایشگر متن مانند notepad باز کنید معمولا این فایل با پسوند .cert برای شما ارسال خواهد شد، سپس متن داخل فایل را به صورت کامل کپی کنید و در قسمت CRT پیست  کنید.
حال  به منظور تکمیل بقیه قسمت ها به صورت خودکار توسط سیستم ، گزینه ی Autofill by Domain را کلیک نمایید . که در این صورت بقیه موارد به طور خودکار تکمیل می شوند.
 
در نهایت روی گزینه Install Certificate کلیک کنید پس از آن یک پنجره پاپ آپ باز می شود و پیغام موفقیت آمیز بودن فعال شدن ssl را اعلام میکند روی ok کلیک کنید.
 
نصب گواهینامه SSL با موفقیت انجام شد و حال سایت شما باید به https باز می شود.
برای اینکه زمانی که دامنه خود را بدون https وارد نمودید سایت شما ریدایرکت شود به آدرس Https  و سایت  با قفل سبز رنگ نمایش داده شود، تنها لازم  است که در فایل .htaccess خود کد زیر را وارد نمایید :

RewriteEngine On
RewriteCond %{HTTPS} off
RewriteRule ^(.*)$ https://%{HTTP_HOST}%{REQUEST_URI} [L,R=301]

بعد از وارد نمودن کد و ذخیره کردن فایل، تغییرات انجام شده و سایت شما همراه با عبارت https و قفل سبز رنگ نمایش داده خواهد شد.
برای اطمینان از صحت ssl صادر و نصب شده می توانید ان را در سایت https://www.sslshopper.com چک کنید.
 
 
 

Add Feedback