نحوه ایجاد Addon domain در کنترل پنل لینوکس

قبل از ایجاد Addon domain   به نکات زیر توجه داشته باشید.
- مطمئن شوید که دامنه ای که قصد ایجاد آن را به عنوان ادد آن دامین دارید ثبت و تایید شده باشد، به عنوان مثال دامنه های ملی .ir  بلافاصله پس از ثبت تایید و فعال نمی شوند و حدود 24 ساعت زمان لازم دارد تا شرکت ایرنیک دامنه را تایید و فعال شود. لطفا ابتدا از این مورد اطمینان پیدا کنید.
- مطمئن شوید که DNS  های دامنه فعلی که قصد  ادد آن کردن را روی آن دارید بر روی دامنه شما ست شده باشد.
- دقت داشته باشید که اعمال تنظیمات DNS روی دامنه ممکن است 1 الی 24 ساعت زمانبر باشد.
 
ابتدا در هاست خود لاگین کنید.
سپس روی گزینه Addon domains  کلیک کنید.
 پس از ورود به بخش Addon Domains با فرمی مشابه شکل زیر روبرو خواهید شد.
 
در فیلد New Domain Name نام دامنه ی خود را وارد کنید. مثلا pouyasazan.org . پس از پر کردن فیلد مربوطه، وقتی بیرون از این فیلد کلیک کنید، دو فیلد دیگر یعنی subdomain و Document root به صورت اتوماتیک تکمیل خواهند شد. در صورت تمایل میتوانید محتوای این فیلد ها را بر اساس نیاز خود تغییر دهید.
اگر میخواهید به این دامنه یک اکانت FTP اختصاص بدهید، گزینه Create an FTP account associated with this Addon Domain را فعال کرده و اطلاعات درخواستی را تکمیل کنید.
در پایان برای اضافه شدن این دامنه روی دکمه Add domain کلیک کنید.
پس از اضافه شدن دامنه ی جدید، میتوانید در زیر بخش Modify Addon Domain در پایین صفحه، دامنه ی جدید را مشاهده نموده و در صورت نیاز آن را حذف کرده و یا به مسیر جدیدی هدایت نمایید.
با استفاده از Addon Domain  شما قادر هستید در فضای سایت خود، اقدام به میزبانی چندین دامنه با محتوای متفاوت از یکدیگر کنید
برای هر دامنه که در قسمت Addon Domain  اضافه شود، در فضای سایت شما شاخه ای با همان نام دامنه ایجاد می گردد که می توانید فایل های مربوط به آن سایت را در آن قسمت قرار دهید .
 

Add Feedback