بررسی مقدار فضای مصرف شده در disk usage در سی پنل ( Cpanel )

تصور کنید که شما مدیریت یک وب سایت را بر عهده دارید که متوجه می شوید حجم هاست شما  در حال اتمام است یا به صورت کامل اشغال شده است ، و شما مایلید بررسی نمایید چه بخش یا بخش هایی به چه میزانی از فضای هاست شما استفاده کرده است .
برای بررسی میزان فضایی که توسط هر بخش در سایت شما اشغال شده است ، و اینکه چه پوشه ای به چه میزان مصرف داشته است شما می توانید از disk usage در کنترل پنل سی پنل خود این مورد را بررسی نمایید .
برای بررسی این مورد از طریق لینک مدیریت ورود به سی پنل وارد کنترل پنل هاست خود می شوید :
-لینک زیر را در قسمت آدرس مرورگر خود وارد کنید:
 
https://domainname:2083
domainname:2082
 
 
 
 
هاست-لینوکس-پویاسازان
 
 
سپس بخش disk usage  را جستجو می کنید :
 
هاست-لینوکس-پویاسازان
 
 
-سپس بر روی disk usage  کلیک کرده و وارد این بخش می شویم
1. در بخشی که با عدد "1" مشخص شده است شما می توانید مشاهده نمایید که هر بخش از هاست شما مانند دیتابیس ، ایمیل ها ، فایل ها و لاگ .... چه میزان فضایی را  اشغال کرده است .
2. در بخشی که با عدد "2" مشخص شده است , شما می توانید  به صورت جزیی تر  مشاهده نمایید در چه پوشه ای چه میزان فضایی اشغال شده است :
 
 
هاست - لینوکس - پویاسازان
 
در بخش "2" بر اساس نام و میزان فضا می توانید مرتب سازی را انجام دهید :
Name  : دایرکتوری ها بر اساس حروف الفبای انگلیسی مرتب سازی و لیست شده است .
Disk usage : دایرکتوری ها بر اساس میزان فضای مصرفی تنظیم شده است به این صورت که دایرکتوری که بیشترین مصرف را داشته است در بالا نمایش داده می شود .
 
هاست - لینوکس - پویاسازان
 
نکته 1 : آیتمی به نام Files in hidden subdirectories میزان حجم های مصرفی نمایش داده می شود که به این معنا است که فضای اشغال شده توسط فایل های مخفی هاست است ، این فایل ها مرتبط با فایل هایی است که شما حذف کردید و در حال حاضر در پوشه trash  قرار دارند برای کاهش حجم این بخش باید به پوشه trash  در فایل منیجر رفته واطلاعات موجود در آن را حذف نمایید . ( لطفا قبل از پاک کردن اطلاعات این پوشه اطمینان حاصل کنید که به اطلاعات موجود در آن نیازی ندارد )
نکته 2: آیتمی به نام Files in home directory که میزان حجم مصرفی توسط پوشه home  را نمایش می دهد .

Add Feedback