جهت دریافت گواهینامه ssl  ابتدا باید فایل csr را برروی هاست خود تهیه کنید و این فایل را در اختیار شرکت ارائه دهند ssl قرار دهید تا بتوانند گواهینامه را برای شما صادر کنند به منظور ایجاد فایل csr می توانید از راهنمایی زیر استفاده کنید
جهت دریافت فایل csr وارد cpanel خود شوید در صفحه اصلی پنل در قسمت Security روی گزینه SSL/TLS کلیک کنید .
در صفحه باز شده چندین لینک وجود دارد در ابتدا  باید یک Private Keys بسازید. روی گزینه Generate, view, upload, or delete your private keys  کلیک نمایید
 
در صفحه باز شده در قسمت Generate a New Private Key در بخش Key Size ، سایز Key که میخواهید بسازید را انتخاب نمایید معمولا این سایز باید برروی 2048 تنظیم شود سپس بررویGenerate کلیک نمایید.
سرور یک private Key برای شما ایجاد می کند. این کلید به فرمت های کد گذاری شده و رمزگشایی ارائه می شود.توجه داشته باشید که  برای نصب گواهی بر روی چندین سرور، private Key  مورد نیاز است.
این private Key را در یک فایل txt ذخیره کنید. به یاد داشته باشید این کلید قابل بازیابی نمی باشد.
سپس در انتهای صفحه روی گزینه Return to SSL Manager کلیک کنید.
 
به SSL Manager برگردید و اینبار بر روی لینک  Certificate Signing Requests یعنی Generate, view, or delete SSL certificate signing requests. کلیک کنید .
در این صفحه می باید در بخش Key کلید خصوصی(private Key) را که در مرحله قبل ایجاد کرده اید را انتخاب کرده و در فیلد Domains نام دامین مورد نظر خود را وارد و دیگر فیلدها را نیز با توجه به نیاز خود پر نموده و در انتها برروی دکمه Generate کلیک نمایید. متن  ایجاد شده  مربوط به فایل csr خود را را به صورت کامل در یک فایل txt کپی نمایید.
دقت داشته باشید که این متن را در هنگام خرید گواهی SSL باید ارایه نموده تا گواهی مربوطه طبق این CSR برای شما ایجاد و در نهایت کد CRT مربوطه را به شما تحویل  داده شود.
 
 

Add Feedback