آپاچی رایج ترین نرم افزار وب سرور است. آپاچی توسط وسیله Apache Software Foundation توسعه و نگهداری می شود ، این نرم افزار open source و رایگان است و  در 67٪ از همه وب سرورها در جهان اجرا می شود. آپاچی سریع، قابل اعتماد و امن است.
با استفاده از افزونه ها و ماژول ها می توان آن را بسیار سازگار کرد تا نیازهای بسیاری از محیط های مختلف را برآورده سازد. بیشتر ارائه دهندگان میزبانی وب وردپرس از آپاچی به عنوان نرم افزار وب سرور خود استفاده می کنند. با این حال، وردپرس می تواند بر روی دیگر نرم افزار وب سرور نیز اجرا شود.
آپاچی به طور معمول در محیط های بر پایه  یونیکس و لینوکس استفاده می شود و بزرگترین  دلیل  استفاده از فایل .htaccess  است که برنامه نویسان در محیط های لینوکسی از آن استفاده می کنند.
 
1. از بخش terminal client (ssh) وارد سرور خود شوید و در خط فرمان دستور زیر را تایپ نمایید:
 

openssl req -new -newkey rsa:2048 -nodes -keyout server.key -out server.csr
هر قسمتی کلمهserver  است نام سرور خود را وارد نمایید .
 
2. در این فرآیند تولید دو فایل آغاز می شود :
- فایل Private-Key برای آشکارسازی گواهینامه SSL
- فایل  CSR
زمانی که از شما  Common Name ( نام دامنه ) درخواست می شود ، نام کامل دامنه ای که مایلید بر روی آن SSL  نصب شود وارد نمایید . در صورتی که CSR  برای SSL Wildcard  ایجاد می کنید نام دامنه به صورت زیر وارد شود :
*.domain name
پس از آن اطلاعات سازمانی از شما درخواست می شود ، که با اطلاعات جغرافیایی شروع می شود . امکان دارد این اطلاعات به صورا پیش فرض تنظیم شده باشد . پس از آن فایل CSR  ایجاد خواهد شد .
 
3. این فایل را به عنوان فایل متنی باز نمایید و از محتویات آن که از ابتدای تگ Begin شروع شده و تا انتهای تگ  End  ادامه دارد کپی کرده و به عنوان  CSR  استفاده نمایید .
 
4. فایل .key  تولید شده را ذخیره نمایید ، زیرا بعد از نصب به آن نیاز خواهید داشت.
 
 

Add Feedback