فیلتر کردن ایمیل ها در webmail در cpanel

فیلتر کردن ایمیل ها در webmail در cpanel :
 
ابتدا به وب میل خود لاگین می کنید .
 
پس از ورود به وب میل، چندین برنامه جهت استفاده ایمیل مشاهده می کنید Horde ,RoundcubeSquirrelMail ,که یکی از آنها را می توانید انتخاب کنید و محیط این برنامه ها همانند محیط yahoo یا gmail است.
 
 
Horde:
 
با انتخاب برنامه ی Horde به  محیط آن وارد می شوید .
جهت فیلتر ایمیل بر روی منوی mail کلیک و سپس گزینه ی Filters را انتخاب نمایید.تا پنجره ی مربوطه ظاهر شود.
 
 
 
در پنجره ی ظاهر شده می توانید نحوه ی فیلتر و همینطور تنظیمات آنرا تغییر دهید(با فلش سبز رنگ مشخص شده)و با کلیک بر روی گزینه ی BlackList پنجره ی زیر را مشاهده می کنید.
 
در این پنجره می توانید آدرس ایمیل و یا دامنه هایی که قصد بلاک کردن آنها را دارید وارد نمایید(در بخشی که با فلش سبز رنگ مشخص شده) و مشخص کنید که ایمیل های بلاک شده پس از دریافت حذف شوند و یا به پوشه ای که شما انتخاب می کنید بروند.در صورتی که بخواهید ایمیل ها پس از دریافت حذف شوند, گزینه ی delete message completly را انتخاب کنید و در صورتی که بخواهید به پوشه ی خاصی بروند گزینه ی move message to folder را بر روی پوشه ی انتخابی قرار دهید(با فلش قزمز رنگ مشخص شده)
پس از اعمال تنظیمات دکمه ی save را کلیک کنید.
 
Roundcube:
 
با انتخاب برنامه ی Roundcube به  محیط آن وارد می شوید .
 
        
 
سپس بر روی فلش روبه پایین کنار آدرس ایمیل خود کلیک کنید تا منوی کشویی آنرا مشاهده  کنید و سپس گزینه ی Email Filter را انتخاب کنید و در پنجره ظاهر شده هم دکمه ی Create  New Filter را انتخاب کنید.
 
 
در این پنجره شما می توانید با انتخاب Rules , قانون فیلترینگ خود را مشخص کنید و طبق قانون انتخابی, فیلد ها را پر نمایید.ایمیل ها یا دامنه هایی که قصد فیلتر کردن آنها را دارید  نیز می بایست در بخشی که با فلش قرمز رنگ مشخص شده وارد کنید.
 
مورد دیگری که باید در این پنجره مشخص کنید این است که چه اتفاقی برای ایمیل های بلاک شده پس از دریافت خواهد افتاد.
برای مثال می توانید انتخاب کنید که ایمیل های بلاک شده پس از دریافت به پوشه ی مورد نظر شما ارسال شود.
 
 
 
 
و در آخر بر روی دکمه ی Create کلیک کنید.
 
Squirrel Mail:
 
در صورتی که برای ورود به وب میل خود  برنامه ی Squirrel Mail را انتخاب کنید برای فیلترینگ ایمیل ها دقیقا مراحلی که در نرم افزار Roundcube گفته شده را باید انجام دهید.
 

Add Feedback