سبز نشدن کلمه https پس از نصب گواهینامه ssl

SSL
 
ممکن است پس از نصب گواهینامه ssl  بر روی سایت خود متوجه شوید که گواهینامه به درستی کار نمی کند و https به رنگ سبزرنگ نمایش داده نمی شود و به جای قفل سبز رنگ کنار https یک علامت دایره  نمایش داده می شود، در این حالت گفته می شود ssl دارای خطای Mixed Content است .
زمانی که شما بروی سایت خود گواهینامه ssl نصب می کنید تمام تصاویر ، فایل های جاوا، اسکریپت ، CSS و غیره باید با https فراخوانی شود و در صورتیکه شما در سایت خود لینک های http داشته باشید با خطایی Mixed Content مواجه خواهید شد  برای بر طرف شدن این مشکل باید تمام لینک های http مربوط به نام دامنه خود در سورس سایت خود را به https تبدیل کنید برای شناسای این مورد دو راه حل وجود دارد
  1. کلیک راست کردن روی سایت و انتخاب گزینه view source page سپس جستجوی" "http://نام دامنه شما
  2. و یا  مراحل زیر را طی کنید :
الف) ادرس سایت خود را با https  در مرور گر کروم خود وارد کنید.
ب) برروی علامت دایره کنار نام دامنه خود در نوار آدرس کلیک کنید.
ج)در زیر پیام This site Supplied Invalid Certificate Transparancy Information روی لینک Detailes کلیک نمایید. در صورتی که این گزینه را مشاهده نمی کنید کلید F12 را فشار دهید تب security  را انتخاب نماید با رفرش سایت این اطلاعات برای شما قابل نمایش است.
د) در پنجره سمت راست کنار عبارت Mixed Content یک دایره قرمز رنگ نمایش داده می شود که نشان دهنده لینک های http در کد شما می باشد.
خ) در همین صفحه نزدیک آدرس بار تعداد خطا ها و هشدارها نمایش داده شده است، که در صورتی که برروی خطا کلیک نمایید در پایین پنجره یک بخش به نام Console نمایش داده می شود که می توانید خطا ها را مشاهده و انها را برطرف نمایید.
 
پس از یافتن لینک های http باید از داخل کد نرم افزار انها را به https تبدیل کنید در صورتی که تخصصی در این مورد ندارید بهتر است این مورد را به یک برنامه نویس مطرح نمایید.

Add Feedback