مروری بر رابط کاربری Plesk

مروری بر رابط کاربری Plesk
 
پلسک, کاربران را قادر می سازد که براحتی بتوانند با استفاده از رابط وب قوی و آسان به انجام وظایف خود بپردازد.
این ها شامل ابزارهای لازم برای ایجاد و مدیریت وب سایت ها,میل باکس ها, دیتابیس ها و غیره است. در اینجا نگاهی می اندازیم به صفحه ی کاربری Plesk و ابزارهای مختلف آن که چگونه مرتب شده اند:
 
 
 1. در این بخش نام یوزری که با آن به پنل لاگین شده است و همینطور اشتراکی(Subscription) که در حال حاضر انتخاب شده است, نمایش داده می شود. کاربر می تواند تنظیمات مربوط به یوزر را تغییر دهد و آنچه را میخواهد مدیریت کند را انتخاب نماید.
 2. این بخش شامل منوی راهنما است.منوی راهنما, به کاربران امکان دسترسی به راهنمای آنلاین و آموزش های ویدئویی را می دهد.
 3. این فیلد جهت جستجو در پنل قرار داده شده است.
 4. این بخش, با مواردی که در خود جای داده است, صفحه ی کاربری Plesk را سازماندهی می کند.در اینجا ابزارها به صورت گروهی دسته بندی شده اند.به عنوان مثال, ابزارهایی که کاربران را قادر می سازد تنظیمات میزبانی وب را بر روی صفحات وب و دامنه انجام دهند و همچنین مدیریت ایمیل ها را داشته باشند.در اینجا یک توضیح کامل از تمام صفحات و قابلیت ها ارائه می کنیم.
 • Website & Domain: ابزارهایی که در این بخش وجود دارد کاربر را قادر می سازد که بتواند دامین, ساب دامین و دامین الیاس را حذف و یا ایجاد نماید. همچنین می توانند تنظیمات میزبانی وب را مدیریت کنند(Hosting Setting), دیتابیس ها و یوزر آانها را ایجاد و مدیریت کنند, دی ان اس ها را تغییر دهند و وب سایت خود را با استفاده از SSL/TLS امن سازند.
 • Mail: ابزارهایی که در اینجا مشاهده می کنید به کاربر این امکان را می دهد که اکانت های ایمیل تحت نام هاست خود را ایجاد و حذف نمایند و همینطور تنظیمات Mail Server را انجام دهند.
 • Application: در این بخش کاربر براحتی می تواند برنامه های کاربری وب را نصب و مدیریت کند.
 • Files: این صفحه شامل یک مدیر سایت مبتنی بر وب, است که کاربران می توانند با آپلود اطلاعات سایت خود در آن و همچنین استفاده از فایل های موجود در سیستم فایل, به مدیریت آن بپردازد.
 • Database: در این بخش کاربران می توانند دیتابیس ایجاد کنند و یا دیتابیس های موجود را مدیریت کنند.
 • Statistics: این صفحه شامل اطلاعاتی در رابطه با فضا و ترافیک استفاده شده است, همچنین شامل لینکی است که می توان نمای کلی بازدیدکنندگان سایت را مشاهده کرد.
 • Users: با استفاده از ابزار های موجود در این بخش می توان حساب های کاربری که امکان لاگین به پلسک را داشته باشند را اضافه و حذف کرد.
 • Account: در این بخش اطلاعاتی از قبیل منابع به اشتراک گذاشته شده ومجوزهای داده شده به سرویس های موجود در میزبانی وب, قابل مشاهده است. ابزارهای موجود در این بخش کاربران را قادر می سازد که اطلاعات اکانت خود را و همینطور تنظیمات هاست و و وب سایت را ارزیابی کنند.
 
5. این بخش شامل تمام کنترل های مربوط به صفحه ای است که در حال حاضر باز است.ابزارهای مختلفی که امکان مدیریت جنبه های اشتراکی میزبانی وب را می دهند.
6. این بخش حاوی ترکیبی از کنترل های مختلف و نمایش اطلاعاتی است که برای راحتی کاربران طراحی شده است.
 
 

Add Feedback