دریافت خطایی The logon attempt failed error در زمان اتصال به سرور مجازی از طریق Remote Desktop

این خطا را معمولا درهنگام  استفاده از ریموت دسکتاپ ویندوز 8 یا 10 در یافت می کنید. برای حل این مشکل ابتدا فایروال ویندوز خود را خاموش کنید و سپس امتحان نمایید در صورتی که مشکل حل نشد مراحل زیر را پیگیری کنید.


1-    کلید Windows Key + R را برروی صفحه کلید خود فشار دهید در جعبه باز شده Firewall.cpl را تایپ کنید و با زدن کلید اینتر فایروال ویندوز خود را بازکنید.
 

2-    در پنجره باز شده برروی گزینه Allow an app or feature through Windows Firewall کلیک کنید تا پنجره جدیدی باز شود در پنجره جدید برروی دکمه Change settings کلیک کنید در لیست موجود گزینه Remote Desktop را پیدا کنید و ان را روی private تنظیم نمایید سپس برروی ok کلیک کنید.
 


3-  تنظیمات فایروال انجام شد ولی شما هنوز نمی توانید ریموت بزنید برای حل مشکل ادامه مراحل را پیگیری کنید. کلید Windows Key + R را برروی صفحه کلید خود فشار دهید در جعبه باز شده gpedit.msc را تایپ کنید.
 
4-    در پنجره باز شده مسیر زیر را از منو سمت چپ پیدا کنید
Computer Configuration -> Administrative Templates -> System -> Credentials Delegation
 

5-    حال در پنل سمت راست برروی Allow delegating saved credentials with NTLM-only server authentication دابل کلیک کنید . گزینه enabled را انتخاب کنید و برروی دکمه show کلیک کنید
 

6- در نهایت، در پنجره نمایش محتویات، مقدار را TERMSRV \ Computer Name قرار دهید، که در آن شما باید نام کامپیوتر خود را پس از TERMSRV \ جایگزین کنید. روی OK کلیک کنید
 

7-    حال باید سیستم خود را ریست کنید تا تغییرات اعمال شده ثبت شود پس از بوت مجددا سیستم، شما باید بدون مورد بتوانبد ریموت بزنید.

نکته : در صورتی که*.* TERMSRV \  بجایی TERMSRV \ Computer Name وارد کنید اجازه ریموت به تمام سرور ها را داده اید.
 
 
 

Add Feedback