نصب جوملا در پلسک

ابتدا نسخه جوملای خود را از مسیر زیر دانلود کنید.
http://www.joomla.org/download.html
حال وارد کنترل پنل پلسک خود شوید و پوشه httpdocs خود را باز کنید.
 
 
فایل zip  دانلود شده خود را از طریق گزینه Upload در httpdocs  ، آپلود نمایید. 
 
 
فایل آپلود شده را انتخاب کنید و برروی گزینه Extract file کلیک کنید تا فایل اکسترکت شود.
 
 
 
حال باید دیتابیسی برای سایت خود ایجاد کنید برای این منظور در صفحه اصلی پلسک خود برروی سربرگ sdatabase کلیک کنید و در صفحه ای که باز می شود برروی گزینه add database کلیک کنید.
 
 
 
در صفحه باز شده نوع دیتابیس خود را mysql انتخاب کنید سپس برای دیتابیس خود یک نام و نام کاربری و پسورد انتخاب کنید.
 
 
 
برای نصب جوملا ورژن php شما حداقل باید برروی 5.6 تنظیم شده باشد، پس از تنظیم مربوط به نسخه php ، نام سایت خود  را در نوار ادرس وارد کنید تا صفحه نصب جوملا برای شما نمایش داده شود.
 
 
 
در صفحه باز شده ابتدا زبان مورد نظر خود را انتخاب  و سپس اطلاعات فرم را تکمیل کنید سپس برروی دامنه next کلیک کنید
حال سربرگ مربوط به اطلاعات دیتابیس باز خواهد شد اطلاعات دیتابیس خود را مطابق اطلاعاتی که قبلا در هاست خود ایجاد کردید در این قسمت وارد کنید.
 
 
 
 
سربرگ مربوط به اطلاعات ftp باز می شود در صورتی که نمی خواهید از ftp استفاده کنید آن را برروی "خیر " تنظیم کنید و به مرحله بعد بروید.
 
 
 
در این صفحه اطلاعات کلی درباره سایت در اختیار شما قرار می دهد و می توانید جوملای خود را براساس نیاز خود تنظیم کنید، پس از انتخاب تنظیمات مورد نظر خود برروی دکمه نصب کلیک کنید.
 
 
 
تبریک می گویم،  جوملای شما نصب شد حال وارد کنترل پنل پلسک خود شوید و فایل configuration.php را در httpdocs خود ایجاد کنید سپس کد داده شده را در داخل ان قرار دهید و فایل را ذخیره کنید و همچنین فولدر installation را نیز از داخل httpdocs حذف نمایید.
 

Add Feedback