اضافه کردن نام دامنه Domain Alias

اضافه کردن نام دامنه
نام مستعار دامنه به شما امکان می دهد چندین نام دامنه را به همان وب سایت نشان دهید. این می تواند برای مثال برای اهداف برندسازی مفید باشد.
برای تنظیم نام مستعار دامنه در پلسک:
  1. به Websites & Domains بروید و Add Domain Alias ​​را اجرا کنید.
2. دامنه ای را که برای ایجاد یک نام مستعار ( دامنه اصلی ) و نام دامنه alias به عنوان مثال alias.tld و موارد زیر را تنظیم کنید:
  • هماهنگ سازی منطقه DNS با دامنه اصلی
اگر این گزینه فعال شود، منطقه DNS از alias domain با منطقه دامنه اصلی همگام می شود. هرگونه تغییر در منطقه DNS دامنه اصلی به طور خودکار در منطقه DNS alias اعمال خواهد شد. به عنوان مثال ، اگر رکورد CNAME را مانند blog.primary_domain.tld ایجاد کنید ، رکورد مربوط به blog.alias.tld به ناحیه مستعار اضافه می شود.
توجه: اگر منطقه DNS یک دامنه alias با دامنه اصلی همگام سازی شده باشد ، نمی توانید سوابق منابع را در منطقه DNS alias تغییر دهید.
  • خدمات پستی
پلسک اجازه نمی دهد صندوق پستی تحت نام های دامنه ایجاد شود. در عوض از صندوق های پستی دامنه اصلی استفاده می شود. اگر گزینه خدمات Mail را انتخاب کنید ، صندوق های پستی ایجاد شده در زیر دامنه اصلی نیز تحت نام مستعار در دسترس خواهند بود. برای فعال کردن کاربران برای خواندن نامه های ارسال شده به صندوق های پستی تحت نام مستعار ، Plesk آن را به صندوق های پستی مربوطه در دامنه اصلی تغییر مسیر می دهد.
مثلا:
شما یک آدرس ایمیل mail@domain.tld . سپس نام مستعار را برای domain.tld ، به عنوان مثال ، alias.tld . اگر گزینه خدمات Mail را انتخاب کنید ، تمام نامه های ارسال شده به mail@alias.tld در آدرس mail@domain.tld در دسترس mail@domain.tld است. در غیر این صورت ، صندوق پستی mail@domain.tld نامه ارسال شده به mail@alias.tld دریافت نمی کند.
  • Mail service
در صورت روشن بودن این گزینه ، وب سایت در URL در آدرس alias در مرورگر باز می شود. اگر کادر چک سرویس وب را پاک کنید ، نام مستعار فقط برای انتخاب سرویس نامه Mail برای نامه استفاده خواهد شد.
  • با کد HTTP 301 تغییر مسیر دهید
به طور پیش فرض ، Plesk از تغییر مسیر داخلی سرورهای وب برای مستعارها استفاده می کند. در این حالت ، alias یک وب سایت جداگانه برای بازدید کنندگان و موتورهای جستجوگر وب است. این مسئله مشکلی ایجاد می کند زیرا موتورهای جستجو محتوای نام مستعار را به طور جداگانه فهرست می کنند ، بنابراین دامنه اصلی شما رتبه بندی موتورهای جستجو را از دست می دهد.
برای جلوگیری از این امر ، می توانید با انتخاب مسیر تغییر مسیر با کد HTTP 301 از تغییر مسیر با کد HTTP 301 (به صورت دائمی منتقل شده) استفاده کنید . در این حالت ، فقط دامنه اصلی در موتورهای جستجو رتبه بندی می کند. 
  • برنامه های وب جاوا
اگر از خدمات میزبانی مبتنی بر یک پلتفرم لینوکس استفاده می کنید ، و برنامه های جاوا را در سایت خود نصب کرده اید که می خواهید از طریق نام دامنه در دسترس باشند ، گزینه برنامه های Java Java را انتخاب کنید.

Add Feedback